• سلام بر دوستان عزیزی که می خواهند عضو انجمن سرزمین رمان شوند اگر در ثبت نام انجمن سرزمین رمان سوال یا مشکلی دارید لطفا این آموزش رو مطالعه کنید آموزش عضویت در انجمن سرزمین رمان

سیاسی گفتگو با عباس عبدی: اصلاح‌طلبان نیازمند پوست‌اندازی‌اند و این پوست‌اندازی دردآور است/ ۳ سال پیش به آقای خاتمی گفتم بهتر است سکوت کند و کنار بکشد

اخبار داخلی

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1

گفتگو با عباس عبدی: اصلاح‌طلبان نیازمند پوست‌اندازی‌اند و این پوست‌اندازی دردآور است/ ۳ سال پیش به آقای خاتمی گفتم بهتر است سکوت کند و کنار بکشد​

عباس عبدی ضمن ارائه پیشنیه‌ای از سابقه اصلاح‌طلبان و چگونگی پیروزی آنها در انتخابات ۷۶ معتقد است که در برهه فعلی...​

برای مشاهدا کامل محتوا باید در انجمن ثبت نام کنید.

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
تسنیم: این مطالعات به صورت گروهی و سازمان یافته انجام می‌شد یا انفرادی بود؟

عباس عبدی:
شاید جلساتی داشتیم اما هرکسی مسیر خودش را می‌رفت و مطالعه خودش را داشت. در ادامه وضعیت این نیروها تغییر کرد. یعنی پس از فوت امام و آمدن آقای هاشمی و رهبری جدید، تغییراتی در موقعیت این نیروها رخ داد. که...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
تسنیم: درباره خودتان ماجرای آقای روحانی را می‌گویید که شما را ممنوع کرده بود؟ چون یک جا نوشته بودید که ایشان اجازه فعالیت رسانه‌ای به شما نداد.

عباس عبدی:
نه آن برای قبل بود. این را دادگاه ویژه و وزارت اطلاعات اتفاق نظر کردند و گفتند که از ابتدای تیر 75 دیگر حق نوشتن در سلام را ندارم. آن...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
عباس عبدی: ببینید من اصلاً با اصل وجود محافظه‌کاری مخالف نیستم. برآیند اصلاح‌طلبی و محافظه کاری است که یک فرایند درست را شکل می‌دهد. در کتاب تحولات فرهنگی این را توضیح علمی داده‌ام.

تسنیم: بله حتی آن محافظه‌کارهای نظری که امثال ادموند برک فرانسوی و... درباره آن نظریه‌پردازی می‌کردند...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
اما یک پرسشی هست و آن اینکه اگر رفت داخل قدرت آیا به هر قیمتی باید در قدرت بماند؟ این را هم نمی‌شود صفر و یکی جمع بندی کرد. یعنی یک پرتگاه نیست که یک قدم بروی جلو پرت شوی و بروی عقب نجات پیدا کنی. این را باید با یک تفاهم عمومی و از طریق گفتگو حل کرد.

این انتقادی است که من به خود آقای خاتمی...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
اما درباره اصل منطق شما؛ فرض کنید الآن اصلاح‌طلبانان دوست داشته باشند که وارد قدرت شوند طبعا با همراهی با قدرت می‌توانند به این هدف برسند نیازی به اصلاح‌طلب بودن ندارند. چه فردی و چه جمعی؟ اگر فرد است، می‌توانست با همان سیستم آقای هاشمی بسازد. بودند افرادی که با آقای هم هاشمی همراهی کردند و وارد...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
اما اینکه نیروهای فعلی اصلاح‌طلبان بتوانند این کار را انجام دهند، من نمی‌خواهم بگویم که حق ندارند این کار را بکنند، اگر می‌توانند انجام دهند، خیلی هم خوب است. اما ارزیابی خودم این است که به پوست‌اندازی بیشتری احتیاج دارند برای اینکه شجاعت این نوع تصمیم‌گیری را داشته باشند.

تسنیم: یعنی راجع...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
این نظرم را به خود آقای خاتمی هم قبلاً شاید حدود 3 سال قبل گفتم که ادامه این وضع از سیاست‌ورزی بی‌معنی است و معتقد بودم که ایشان می‌تواند کلاً سکوت کند و کنار بکشد و بگذارد اصلاح‌طلبان هرکاری که می‌خواهند انجام بدهند.
این نمونه‌ای از عملکرد نادرست رسانه درباره یک ساختمان...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
لذا همه اصلاح‌طلبان اینطوری نیستند؛ مقداری فضای سیاسی سلبی شده؛ این نگاه می‌کند و می‌بیند که سیستم چه می‌گوید، لذا یک چیزی علیه آن می‌گوید او نیز بالعکس. و این تکرار و بازتولید می‌شود؛ والّا اگر معقول باشد به نظرم می‌توان حرف‌های زیادی زد و از بخش‌هایی از سیاست خارجی می‌توان دفاع کرد و بخش‌هایی...

*StarShadow*

مدیر ارشد
عضو کادر مدیریت
مدیر ارشد
سطح
0

مدال‌ها
1
این چه معنا دارد که که هربار یک خانم به خارج می‌رود باید الم شنگه راه بیفتد که می‌خواهد او پناهنده شود. این چه کاری است که ما انجام می‌دهیم؟ بنابر این دنبال مطالب براندازها نیستم؛ گرچه می‌بینم که برخی افراد تند می‌نویسند. امّا وقتی رویکرد اصلاح‌طلبانه را امیدبخش می‌کنی، همه‌شان به حاشیه می‌روند...

چه کسی این موضوع را خوانده است (مجموع: 1) دیدن جزئیات

چه کسی این موضوع را مشاهده می کند (تعداد کل: 1 ، اعضا: 0 ، مهمانان: 1)

بالا